Cesta do Indie, 2.díl - Delhi

by Kubin ledna 23, 2009 18:20

Ani nevím, kde začít. Je to tu šílené. Jiné. Nikdy jsem nic takového neviděl. V Delhi je hodně zima, protože je leden a navíc je tu smog (a možná i mlha), nesvítí tu slunce a tak se to tu neohřeje. Ve smogu se ani nedají fotit velké památky, protože jsou zahalené v dýmu. Ale to už je stejně skoro jedno, protože mi včera ukradli foťák, když jsem se sehnul, abych se obul. Sice jsem to ucítil, ale oni byli hodně rychlí, takže než jsem se narovnal, tak jsem netušil, kdo z lidí v tom shluku to byl. Ještě má foťák Vojta. Tak snad mu vydrží. Dneska poprvé spíme v hotelu, kde se nebojím sprchovat, tak se konečně umyji. Dosud jsem se myl jen trošku. Chodím v jednom oblečení, zatím jiné nemám, jen náhradní ponožky jsem si koupil, ostatní koupím časem (snad zítra, pozítří). Ale cestovat bez věcí je pohodlné.

Je tu dost žebráků, když se zastaví s rikšou na červené, tak přijdou do křižovatky a žebrají. Žebračky někdy tahají za ruce a líbají člověku nohy, což je dost nepříjemné, pokud vypadají, že mají nějaké kožní nemoci. Ještě že mám dlouhé kalhoty a dlouhé rukávy. 

V Delhi jsme navštívili pevnost Red Fort, různé chrámy, hrob Gándího, Lotus Temple a různé jiné věci.

Indie je za Českem hodně let vývoje, a připadá mi, že Česko je za Dubají stejně daleko jako Indie za Českem.

Přibližně denně jsme byli na různých mších modlitbách v různých chrámech. Zajímavé. Ale prakticky nikde se nesmí fotit uvnitř chrámů. V Indii jsou pořád kasty, je tu velká inflace a válka s Pákistánem zatím nehrozí. Protože jsme chodící peněženky, lidé nám lezou do zadku.

Aktuální hodnocení: 5.0 Počet hodnocení: 1

  • Currently 5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Tags: , , ,

Indie 2009

Powered by BlogEngine.NET 1.4.5.0
Theme by Mads Kristensen | Modified by Mooglegiant